Bay & Carrick Entry List

Select an entry list from the pink buttons below, this will show all entries in this group. To view a specific class click on the class name in the entry list below

Regatta Class Name Boat Name Design class Sail Number Entry
Spinlock IRC Peter Methven Altricia 8mCR McGruer K18 Champagne Race
Spinlock IRC Rupert Tildesley Omerta Archambault A31 GBR1654R Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Peter Duffy Luna Benetau First 35 GBR3997L Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Will Boland Silverback V Beneteau 40.70 GBR 3407R Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Tim Cunliffe Insatiable Farr 30 ITA 3098 Champagne Race
Spinlock IRC Bloor Damien and Christine Daring First 36.7 GBR 8752T Champagne Race
Spinlock IRC Luke Goodden Kizzy GK24 GBR7214 Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Nigel Rowe Kaimana GK24 GBR1152C Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Robin Edwards Firebird of St Helier GK34 GBR3897 Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Robbie Tregear Per elisa Half Ton GBR2769R Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC John Hicks Rampage Half Tonner 9187 Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Geoff Davies Scorpion Harwich 1/2 tonner GBR5592 Thursday to Saturday Series only
Spinlock IRC John Donnelly White Cloud ix HOD 35 1535R Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Stuart Higgins Atalanta Hunter Impala GBR 9567 Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC David Lippold Dog Tired Hunter Sonata GBR8252N Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Chris Jelliss a little Trifle Hunter Sonata OD GBR8198N Thursday to Saturday Series only
Spinlock IRC Richard Chart Jab Jab J/105 GBR9926T Champagne Race
Spinlock IRC Andy Williams Ctrl-J J/109 NED9222 Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Johnny Walker Juno J/109 GBR 9821T Champagne Race
Spinlock IRC Andrew Deverson Just in Time J80 GBR8046R Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Mandy & Dave Owens Jem J80 GBR1056 Thursday to Saturday Series only
Spinlock IRC David Hollingsworth Emoji J80 GBR511 Champagne Race
Spinlock IRC David Hollingsworth Emoji J80 GBR511 Thursday to Saturday Series only
Spinlock IRC David Cunliffe Encore Laser 28 mod GBR 1663T Thursday to Saturday Series only
Spinlock IRC Simon Britten Hero One tonner GBR1236 Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Ian Matthews Jinja Pogo 12.50 GBR3160L Champagne Race
Spinlock IRC Peter Harvey Lowena Rustler 33 GBR4771L Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Paul Collins Moonlighter Sandler 25 005 Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Simone Kennett Jambo! Sigma 33 GBR4401 Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Chris Wilson Hero Sigma 36 GBR 3894 Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Ollie Berryman SEAJADE Sj320 GBR 7279T Champagne Race
Spinlock IRC Walter Amos Poteen Sonata GBR8318N Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Stuart Grylls Helen of Durgan Spirit 46 GBR8716T Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC Hugh Gilbert Rockhopper Tripp 40 GBR4666T Enter Full Week & Champagne Race
Spinlock IRC David Pitman Blackadder VIPER 640 224 Champagne Race
Handicap Yachts Mike Lithgow NIGHTOWLER ALBIN NOVA GBR4390L Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts Edward Barnes Pelorus Arcona 380 GBR3731L Champagne Race
Handicap Yachts Edward Barnes Pelorus Arcona 380 GBR3731L Thursday to Saturday Series only
Handicap Yachts John Westlake Polar Bear III Baltic 43 GBR 1957R Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts Tim Whitaker Herbie Beneteau First 31.7 6601T Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts Wyndham Evans VA VA VOOM ELAN 37 GBR9037R Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts Derek Hill TAI MO SHAN HANSE 301 GBR3881L Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts Anthony Nathan Yellowbird Hanse 315 (2007 version) GBR4076L Champagne Race
Handicap Yachts Alex Mills Dragun Hunter 707 7103N Thursday to Saturday Series only
Handicap Yachts John Bailey Moondance Jeanneau 36i 2367L Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts Harry Hill Alice's Mirror Open 30 4656T Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts Tim Lukes Pogolyre Pogo 8.50 28786 Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts Peter Shepherd Rebecca of Helford Rustler 42 GBR2642R Champagne Race
Handicap Yachts Julia Hopkins Jemalda S and S 30 2941 Champagne Race
Handicap Yachts Christopher Bell Hawk Sadler 34 GBR4735T Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts John Beavis Tresillian Sigma 33 GBR 5291 Thursday to Saturday Series only
Handicap Yachts Paddy Royall Xenia X362 Sport IRL955 Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Yachts Gary Fry minX XP 44 GBR 4533L Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Nick Briant Sunburst 8 metre cruiser racer K23 Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Guy English Levity Balaton 31 GBR 3161 R Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Paul Fairweather Serafina Bavaria 32 GBR 8543T Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Des Teale Hera Contessa 26 319 Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Jeremy Renwick Kitra Holman Sterling ST27 Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Bob Godzicz Alchemy Hunter 27 OOD K2611T Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Chris Horn Adelie Jeanneau SunDream 5127 Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) David Ives Seawolf Jeanneau Symphonie 32 GBR9776R Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Ted and Jim Barlow Intrepid Maxi 1000 none Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Len Cheshire SWEET FRIDAY MOODY 27 27 Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Julia Hopkins Jemalda S and S 30 2941 Thursday to Saturday Series only
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Clive Catherall Rumble Sigma 33 K4511 Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Toby Claridge Excelle Sigma 33 OOD GBR 4462 Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Nick Straw Green Helix Twister 1064C Enter Full Week & Champagne Race
Handicap Cruising Yachts (no spinnakers) Clive Tayton Meltemi Winds Westerly GK29 GBR5018Y Champagne Race
IF Boat Alex McColl Emily Too I-F Boat 2672 Enter Full Week & Champagne Race
IF Boat Richard Boucher-Giles Otter IF Boat 198 Enter Full Week & Champagne Race
IF Boat Alan Macklin Annika IF-Boat GBR1 Enter Full Week & Champagne Race
IF Boat Matt Davis Mathilde IF-Boat GBR 7854 Thursday to Saturday Series only
IF Boat Oliver Barstow Barö IF-Boat 2630 Enter Full Week & Champagne Race
IF Boat Andrew Molloy Elpenor International Folkboat 3344 Champagne Race
IF Boat Andrew Molloy Elpenor International Folkboat 3344 Thursday to Saturday Series only
Firebirds Harvey Bowden Hyper Firebird 4 Enter Full Week & Champagne Race
Firebirds David Healey Flying Circus Firebird 3 Enter Full Week & Champagne Race
Firebirds Mike Webb Crackerjack Firebird 6 Enter Full Week & Champagne Race
Firebirds Roger McDonald Mirri Firebird 12 Enter Full Week & Champagne Race
Firebirds Steve Hutt Cornish Meadow Firebird 67 Enter Full Week & Champagne Race
Firebirds James Parker Firefly Firebird 7 Enter Full Week & Champagne Race
Firebirds Peter Stephens Ultraviolet Firebird GBR 20 Enter Full Week & Champagne Race
Firebirds Rupert Kidd Fiery Firebird GBR467M Enter Full Week & Champagne Race
Firebirds Jonathan Money Orion Firebird GBR 1 Enter Full Week & Champagne Race